Transport samochodów z Niemiec, Belgii i Holandii

Spedycja i transport samochodów z Unii Europejskiej. Nasza firma przywiezie Twój samochód do Polski.

+48 509 125 682

Transport samochodu z Holandii do Polski


laweta z Holandii do Polski

Przywieziemy Twój samochód z Holandii

Przywiezienie samochodu z Holandii jest bardzo proste wystarczy zamówić lawetę np. w naszej firmie i w ciągu kilku dni auto będzie dostarczone z adresu w Holandii pod adres w Polsce.

Wszystkie samochody które przewozimy są ubezpieczone na którą mamy police OC przewoźnika do kwoty ponad 2 000 000 zł / skany polisy w zakładce Dokumenty.

Wszystkie samochody naszych klientów przewozimy na specjalnych nowoczesnych lawetach na których możemy zabrać do 8 samochodów na jeden autotransporter potocznie nazywanym Lora / LOHR Którą są wyposażone w wyciągarkę oraz pasy którymi zapinamy przewożony samochód o za koła Oraz tak zwane kliny pod koła.

Ile kosztuje transport samochodu z Holandii do Polski?

Firma Auto Handel Zimny zajmuje się transportem samochodów z całej Uni Europejskiej. Najczęściej jednak realizujemy transport samochodów z Holandii

Sprawdź jaka jest cena lawety z Holandii

Trasa Holandia - Polska jest obsługiwana systematycznie 2 razy w tygodniu. Dowozimy samochody w każde miejsce w Polsce. Transportem zajmujemy sie od 9 lat. Ceny są uzgadniane indywidualnie. Zależą od długsci trasy oraz wagi samochodów. Wozimy również zestawy samochodów od 3 do 9 szt (LORA LOHR)

Potrzebne dokumenty do transportu samochodu z Holandii do Polski

Każdy samochód który był zarejestrowany w Holandii i przywieziony do Polski w celu Dalszej eksploatacji w Polsce trzeba go zarejestrować. Aby to uczynić potrzebne są - Umowa kupna-sprzedaży lub faktura zakupu samochodu z Holandii - Wymeldowanie z RDW - Dowód rejestracyjny / są dwa rodzaje dowodów rejestracyjnych dla aut z Holandii Pierwszy dla samochodów do roku 2014r będzie to wersja papierowa Powyżej roku 2014 będzie to karta plastikowa jak do bankomatu.

Czy warto sprowadzać samochód z Holandii?

Holandia jest bogatym krajem. Zdecydowana większość mieszkańców może pozwolić sobie na zakup samochodu w salonie, nawet jeśli mówimy o samochodach dobrej klasy. Dość łatwo jest więc znaleźć 3-4 letnie auta w dobrej cenie, gdyż największy spadek cen mają już za sobą. Jednak czy warto sprowadzać samochód z Holandii?

Zdecydowanie warto to przemyśleć planując zakup samochodu. Statystyki dotyczące liczby wypadków oraz bezpieczeństwo na holenderskich drogach dają dość sporą pewność, że auto nie miało poważnych wypadków i raczej nie ma wad ukrytych przez sprzedającego, choć wiadomo, zdarzają się wyjątki. Trzeba jednak przyznać, że te drogi należą do jednych z najlepszych w Europie, a to ma duży wpływ na niższe zużycie układu kierowniczego i zawieszenia. Holendrzy nie oszczędzają też na przeglądach, a części kupują jedynie dedykowanie, nie szukają tańszych zamienników. Ten rozsądny i praktyczny naród stawia również na ochronę środowiska, stąd wybierają auta z mniejszymi, ale bardziej oszczędnymi silnikami. Bardzo często auta zasilane są gazem LPG, co jest plusem dla wielu Polaków. Z tych wszystkich, jeśli szukamy samochodu zza granicy, warto rozważyć zakup i transport samochodu z Holandii do Polski.

Od kogo kupić auto w Holandii?

Ceny samochodów używanych na rynku Holenderskim nie są duże, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że najczęściej są w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Tu pojawia się pytanie czy kupić auto od dealera czy postawić na osobę prywatną?

Jeśli decydujemy się na dealera możemy liczyć na pomoc w formalnościach na każdym etapie zakupu, a także podpowie, jak zorganizować transport samochodu z Holandii do Polski. Wiąże się to jednak z wyższą marżą i znajomością auta tylko z perspektywy tego co widzi. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup samochodu od osoby prywatnej, mamy większą szansę na negocjację ceny auta oraz na poznanie jego całkowitej historii. Tu warto dodać, że holenderskie przepisy nie są zbyt przyjazne dla samochodów o dużych pojemnościach, dlatego właścicielom diesli i silników o sporej pojemności, ciężko jest sprzedać auto na tamtejszym rynku. Takie auta będą więc tańsze, a kwota po negocjacji może być jeszcze bardziej przyjazna dla kieszeni.

W pierwszej kolejności warto przejrzeć ogłoszenia w internecie i poprosić sprzedającego o podanie numerów rejestracyjnych. W Holandii, na podstawie numeru rejestracyjnego, możemy sprawdzić przebieg pojazdu korzystając ze strony internetowej Państwowej Służby Ruchu (RDW). Znając przebieg oraz jego przeszłość, możemy już podjąć decyzję czy jedziemy oglądać auto. Warto być przygotowanym na obejrzenie kilku aut u różnych właścicieli na naszej trasie, by ograniczyć ryzyko, że wrócimy z pustymi rękoma.

Na co zwracać uwagę kupując samochód w Holandii?

Kupując samochód z Holandii, jeszcze przed wyjazdem, należy koniecznie sprawdzić przebieg i historię auta, korzystając ze strony internetowej Państwowej Służby Ruchu (RDW). Informacje, które tam są zawarte, uzyskamy po wpisaniu numerów rejestracyjnych samochodu. Jeśli te informacje zgadzają się z tym, co sprzedający podał w ogłoszeniu, które nas interesuje, można pojechać obejrzeć pojazd osobiście.

Holendrzy chętnie negocjują ceny, jeśli są zdecydowani na sprzedaż samochodu. Dlatego, podczas oględzin auta, warto zwracać uwagę na wszelkie mankamenty mogące wpłynąć na jego cenę ostateczną. Nie każdy jednak zna się dostatecznie dobrze na samochodach, by wyłapać mankamenty. W takim wypadku, warto udać się do mechanika lub stacji diagnostycznej. Koszty takiego przeglądu są spore, wahają się od 150 do 300 euro, ale warto to zrobić wydając niemałe pieniądze na zakup auta. Dzięki temu poznamy faktyczny stan samochodu, w przypadku większych usterek możemy jeszcze obniżyć cenę, by dokonać remontu już na terenie kraju. Rzadko się jednak zdarza taka sytuacja, ponieważ Holendrzy bardzo dbają o swoje samochody.

Przed wyjazdem do Holandii warto mieć już upatrzoną firmę, która oferuje transport samochodów z Holandii do Polski. Zawsze można szukać w internecie dopiero na miejscu, ale kiedy wcześniej podejmiemy decyzję i skontaktujemy się z firmą transportową, cała procedura przebiegnie sprawniej niż zwykle.

Potwierdzenie zakupu

Tak jak w Polsce, w Holandii musi być sporządzona umowa kupna- sprzedaży. Nie warto w ogóle zwracać uwagi na handlarzy, którzy oferują niskie ceny, ale nie dają potwierdzenia w postaci umowy. Z dużą pewnością można powiedzieć, że jest to auto pochodzące z kradzieży, a przestępca chce się go szybko pozbyć.

Umowa jest dokumentem, który potwierdza dane nowego właściciela samochodu, a także zabezpiecza kupującego przed ewentualną kradzieżą auta. Bez umowy nie można dochodzić roszczeń. W umowie muszą się znaleźć:

  • Dane sprzedającego i kupującego,
  • Marka pojazdu,
  • Model pojazdu,
  • Kolor pojazdu,
  • Numer nadwozia,
  • Cena,
  • Data i miejsce zawarcia umowy,
  • Numer rejestracyjny pojazdu,
  • Podpisy obu stron transakcji.
Umowa będzie nam potrzebna już w Holandii, gdyż bez niej nie możemy wyrejestrować auta.


Transport samochodu z Holandii do Polski

Jeśli chodzi o transport samochodu z Holandii do Polski to tak naprawdę mamy dwie opcje. Możemy jechać z kimś znajomym i wracać „na dwa auta” lub wynająć autolawetę w Polsce. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, która opcja nam się bardziej podoba, ponieważ koszty w obu przypadkach są podobne.

Wybierając firmę transportową, wybieramy ubezpieczoną formę transportu, do dowolnego miejsca. Wybierając samodzielny powrót musimy przygotować się na spędzenie większej ilości czasu w Holandii niż tylko sam zakup.

Formalności związane z samodzielnym transportem samochodu z Holandii do Polski zaczynają się od odwiedzenia najbliższego oddziału Państwowej Służby Ruchu (RDW). Jest to odpowiednik naszego Wydziału Komunikacji. Tam oddajemy holenderskie tablice rejestracyjne i wnioskujemy o tablice wywozowe, których ważność to dwa tygodnie. W tym czasie auto musi opuścić Holandię. Takie tablice to koszt 10 euro. Przed wyruszeniem w drogę, musimy też opłacić ubezpieczenie OC pojazdu na czas jazdy tym autem do Polski. Jest to tzw. ubezpieczenie wywozowe, którego koszt oscyluje w granicach 150-170 euro. Po opłaceniu tych dwóch rzeczy, z ważną polisą i umową kupna- sprzedaży, można prowadzić auto i dojechać samodzielnie do kraju.

Formalności

Pierwszym dokumentem, dającym nam prawo do samochodu, jest umowa kupna- sprzedaży. Kolejnym, niezwykle ważnym, jest dowód rejestracyjny pojazdu, który wygląda odmiennie do naszego polskiego. Przypomina on kartę kredytową. Sprzedający powinien nam też przekazać książkę serwisową, kartę pojazdu, dokument NAP oraz certyfikat COC (jeśli dotyczy). Powinniśmy otrzymać dwa kluczyki, jeśli sprzedający nie posiada pełnego kompletu kluczyków, trzeba koniecznie zaznaczyć to w umowie kupna-sprzedaży.

Z tymi dokumentami, w Polsce, musimy dokonać przeglądu technicznego auta. Po dokonaniu przeglądu na stacji diagnostycznej, udajemy się do Wydziału Komunikacji, aby zarejestrować auto. Ważne, żeby do Wydziału Komunikacji udać się z dokumentami przetłumaczonymi wcześniej przez tłumacza przysięgłego. Bez takiego tłumaczenia bądź w przypadku prób tłumaczenia dokumentów samodzielnie, nie zarejestrujemy samochodu. Musimy się z tym spieszyć, ponieważ od momentu przyjazdu do Polski, mamy tylko 30 dni na zarejestrowanie samochodu.

Zwrot podatku BPM

W Holandii obowiązuje podatek BMP. Jest to tzw. podatek od luksusu, choć Polakom często zdarza się mylić go z naszym VAT-em. Zwyczajowo, kupując auto w Holandii, w cenę wliczony jest już podatek BMP. Jeśli jednak zdecydujemy się za zakup i transport samochodu z Holandii do Polski, możemy liczyć na zwrot tego właśnie podatku.

Nie każde jednak auto podlega tym przepisom. O zwrot podatku BMP mogą się ubiegać właściciele aut kupionych w Holandii tylko na określonych warunkach:

  • Pierwsza rejestracja samochodu w Holandii nie mogła być dokonana wcześniej niż 15.10.2006 roku,
  • Auto nie może być starsze niż 15 lat,
  • Auto musi mieć status „export”,
  • Samochód musi być zarejestrowany na terenie innego kraju wchodzącego w skład UE,
  • Na złożenie wniosku o zwrot podatku BMP mamy maksymalnie 13 tygodni, od momentu wyrejestrowania auta w Holandii.
Zwrot podatku może otrzymać Holender sprzedający auto lub nowy właściciel tego samochodu. Czasami jest to nawet kilka tysięcy euro, nie warto więc o tym zapominać.